Zdravotně - rehabilitační masáž

Základem tohoto postupu jsou hmaty klasické masáže. Využívám z ní především ty na prokrvení a základní manuální prohřátí svalů. Tyto hmaty pak cíleně kombinuji s prací se svalovými spazmy, ať už jsou jakéhokoliv charakteru. Při této práci využívám znalosti získané jak při studiu kvalifikačního oboru zdravotní masér, tak i z praxe a z práce v lázeňském prostředí. Jedná se např. o mobilizační techniky, práci s tzv. trigger points, Dornovu metodu, čínskou tlakovou masáž a mnoho dalších.

Řídím se zde mottem: 

Masér by měl umět uvolnit každý sval na lidském těle v jakékoliv poloze klienta a při jakékoliv situaci.

Klasická masáž způsobuje značné prokrvení především svalového a vazivového aparátu, ale druhotně i vnitřních orgánů. Dochází při ní ke zrychlení výměny látkové, vytlačení odpadních, balastních látek (např. solí vápníku, kyseliny mléčné, vody…) do kapilárního a lymfatického řečiště. Ztuhlý svalový systém reaguje uvolněním jednotlivých vláken, povolením spazmů. Nastupuje celková regenerace organismu, odstranění únavy, pocit lehkosti a volnosti těla (hlavně při celkové masáži).

Masáž může prospět i kloubům díky prokrvení a vybalancování svalových skupin klouby fixujících.

Součástí nabídky mých služeb je zdravotně - rehabilitační masáž celého těla. Výběr konkrétní oblasti záleží na domluvě a specifických problémech klienta. Dle domluvy je samozřejmě možná i sportovní masáž, při které se používají specifické hmaty určené k přípravě svalů před výkonem a nebo k jejich regenraci.