Baňkování

Baňkování je starověká čínská masážní technika, odstraňující především bolesti páteře a pohybového aparátu. Baňkováním rozumíme přikládání skleněných nebo plastových nádobek, v nichž se vytvoří podtlak, jenž způsobí jejich přisátí na pokožku.

Už technika uvolnění svalů je jiná než u klasické masáže, kdy masér v podstatě tlakem svých rukou svaly „zhmožďuje“ a ty často následně reagují bolestí. Při baňkovaní jsou svaly protaženy nasátím baňkou, jednotlivé svalové vrstvy se od sebe odlepí, sval se uvolní, prohřeje a prokrví. Navíc přiložením baňky na akupresurní body dochází zároveň i k reflexnímu ovlivňování ostatních, vzdálených míst organismu, včetně vnitřních orgánů, jejichž špatná funkce s problémy zad souvisí. V neposlední řadě se také probudí lymfatický systém, který v průběhu následujích čtyř dnů po baňkování odplavuje z těla ve velké míře škodliviny. Jedná se zde tedy o celkovou terapii, vyčištění a uvolnění organismu, včetně psychiky. 

Aplikace baněk  nebolí. Jde o velmi jednoduchou léčbu, která ulevuje od bolesti, pomáhá léčit celou řadu onemocnění, zejména v oblasti pohybového aparátu. V případě zamodrání pokožky (modrá kola po baňkách) dochází k aktivnímu čištění, zapojuje se lymfatický systém.

Účinky - Prostřednictvím baněk lze zmírnit či odstranit celulitidu, bolesti zad a kloubů, osvědčily se i při léčbě migrény, plicních chorob, cukrovky, vysokého krevního tlaku, zažívacích problémů, dny, jaterních, žlučníkových a ledvinových potíží nebo bolestí provázejících menstruační cyklus, u gynekologických potíží, zácpy, otoků, kožních potíží, při diagnostice páteře a vnitřních orgánů. Kromě toho má baňkování redukční účinky. Prostřednictvím techniky baňkování lze dosáhnout místního zhubnutí a především vytvarování postavy, kterou byste si přáli vidět v zrcadle. Kromě toho dochází za pomoci baněk k odstranění podkožních toxinů, pročištění lymfatického systému a hloubkovému prokrvení těla. Touto zvláštní metodou se léčily také např. plicní a srdeční choroby či neplodnost. Dnes se používá i na odstranění moderního fenoménu, jakým je stres a napětí.